יכול לעניין אותך גם

חינוך

המדריכים מירושלים שמלווים את מפוני העוטף עברו הכשרה מיוחדת לטיפול בחרדת הילדים

למעלה מ-50 מאמנים של ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" מבית דרור ישראל, המלווים מאות מפונים בשישה ישובים שונים עברו הכשרה מיוחדת לטיפול בחרדות באמצעות אימון, מייסד "החלוץ", עומר לבינת: "לראות את הילדים שעברו את הדבר הקשה ביותר נהנים- שווה הכל"

מערכת ג׳ננה

מערכת ג׳ננה

09/01/24

מאז השבת השחורה ב-7 באוקטובר – ובאופן רציף – פועל ארגון "החלוץ – חינוך דרך ספורט" מבית דרור ישראל באופן צמוד עם הילדים והנערים המפונים מיישובי דרום וצפון הארץ. פעילויות בשישה יישובים שונים – נתניה, ירושלים, תל-אביב, אילת עמק הירדן וחיפה – שכוללות מאות ילדים ועשרות מאמנים.

הפעילויות השונות, שנעשות למען הילדים והנערים המפונים בכל רחבי הארץ, דורשות צוות מגובש, חזק ובעיקר אנשי חינוך מהמעלה הראשונה. לשם כך עוברים מאמני "החלוץ" הכשרות לאורך כל השנה, הראשונה לשנת 2024 נערכה ביום שישי האחרון בקאנטרי גורן-גולדשטיין בתל-אביב. למעלה מ-50 מאמנים מכל רחבי הארץ הגיעו ליום מרוכז, שעסק בעיקר בהענקת כלים וידע מקצועי.

התכנים עסקו ברוח התקופה המורכבת והקשה שפוקדת את מדינת ישראל, תוך שימת דגש על חוסן, רוח הביחד ואתגרי החניכים והחניכות. ליבת ההכשרה עסקה ברכישת כלים חינוכיים חדשים, עמידה מול אתגרים וההעשרה במידע ותכנים חדשים. בחלוץ הסבירו כי "נמשיך להכשיר ולמקצע את המאמנים/ות שלנו מעת לעת בכדי להעניק ולהנחיל את הערכים של החלוץ בקרב החניכים".

בנוסף, נערכה הרצאה של ליאור ישראל, מטפל רגשי בפסיכותרפיה גופנית, בנושא התמודדות עם חרדה בעקבות המלחמה וכלים להתמודדות באמצעות ספורט אצל ילדים. ישראל שוחח עם המאמנים והרכזים על חשיבות הספורט במצבי לחץ, תוך דגש על איזו פעילות מתאימה יותר בתקופה הנוכחית.

מאמני החלוץ שומרים על כושר

המאמנים השונים רותקו להרצאה ובסיומה סיפרו על החוויות שלהם מהתקופה האחרונה. "מבחינתי, האימונים משלבים לא פעם שמחה ועצב", מספר אבי בוטביקה, המאמן מספר קבוצות של "החלוץ" בבת-ים ובתקופה האחרונה גם עובד עם מפונים מהדרום במספר פעילויות. "שמעתי סיפורים, חוויות, מה עבר על אותם ילדים ונערים וזה עשה לי צמרמורת בגוף. רק מלשמוע היה קשה להכיל. הם ילדים טובים, ממושמעים, התנהגו יפה, חברים אחד של השני. אנחנו מעלים אצלם חיוך כל הזמן. עשה לי הרגשה טובה בלב וסיפוק אדיר".

רכזת ירושלים בחלוץ, חרות ברין, הוסיפה: "ישנה משמעות גדולה לשמירה על הפעילות השגרתית שלנו שתהיה איכותית ומוצלחת, דווקא בזמן המלחמה. ההזדמנות לייצר שגרת אימונים לילדים שפונו מהבית, להכניס ספורט, משחקיות וקבוצתיות לחיים שלהם יקרה לנו ונותנת כוח להמשיך ולפעול".

מיסד "החלוץ", עומר ליבנת, סיכם: "המאמנים מקבלים מאיתנו לאורך כל הדרך כלים לעבודה עם ילדים, בטח בזמנים מאתגרים אלה. לראות את הילדים הללו נהנים, עושה לכולנו טוב על הלב. כחלק מכלל הפעילות שלנו בחודשים האחרונים, אלפי החניכים והחניכות בכל רחבי הארץ מחכים לשובם של החטופים ומוסרים חיבוק גדול ללוחמים בשטח. אנו נמשיך לפעול בכל הכוח עם כל השותפים שלנו על מנת לחזק את העורף ולקדם חברה בריאה ומאוחדת, במוקדי הפעילות שבשגרה ובמוקדי המפונים".

הפעילויות של ארגון הספורט לילדים ונוער “החלוץ” מגוונת וכוללת, מלבד עבודה עם מפוני הדרום והצפון, גם קבוצות ספורט שנתיות לילדים ונוער במרכזים קהילתיים ובתי ספר, בענפי הכדורגל, כדורסל, מולטיספורט ופרויקטים לבני נוער כעוזרי מאמן, בנוסף מקיימים סדנאות וימי ספורט ופעילות בהזמנה אישית. הדגש המרכזי של כל הפעילויות הינו הערכים וההיבט החינוכי להגינות, ספורטיביות וחברות לצד חיבור לקהילה וגיבוש הקהילה סביב הספורט.

לראשונה, מאז ימיו של טדי קולק, כראש עיר, הוקמה בירושלים קואליציה מקיר לקיר שתמנה 31 חברים

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,16/04/24

יכול לעניין אותך גם

רגע לפני מסע ההופעות בחו"ל: שיר חדש לעדן חסון

עדן חסון, מהזמרים האהובים בישראל, שופט "הכוכב הבא לאירוויזיון" משחרר שיר חדש "צוחקת ובוכה" אותו כתב הלחין והפיק מוזיקלית סתיו בגר.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,30/01/24

יינתנו הקלות מיוחדות ומיקוד חומר הבחינה למשרתי המילואים על בחינות לשכת עורכי הדין

בעקבות הבנות אליהן הגיע יו"ר ועדת החוקה עם לשכת עוה"ד ומשרד המשפטים יינתנו הקלות מיוחדות ומיקוד חומר הבחינה למשרתי המילואים על בחינות הלשכה במועדי הבחינה הקרובים היו"ר ח"כ רוטמן שיזם את הצ"ח: "במקצוע עוה"ד הדבר החשוב ביותר הוא מבחן האתיקה ואדם ששירת את המדינה ומסר את נפשו על הגנתה עמד מבחינתי במבחן האתי הגבוה ביותר ואנחנו מחוייבים להוקיר לו תודה ולוודא שלא ייפגע מקצועית משירות המילואים שלו"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

מחלקת שיקום חדשה נפתחה בפוריה

לאור המחסור במחלקות שיקום בעקבות המלחמה, פתחו במרכז רפואי צפון מחלקת שיקום יום חדשה. זהו חלק ממהלך להקדמת פתיחת מרכז שיקום הלמסלי שצפויה להתרחש במהלך שנת 2024

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,24/01/24

במטרה לחזק את תעשיית החלל הישראלית: יוקם פורום החלל הישראלי

משימת רקיע וסוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה הכריזו היום לראשונה על הקמת פורום החלל הישראלי

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,31/01/24

כפיר צפריר מזיל דמעה

כפיר צפריר בפוסט מרגש על הצלחת ׳פחד אלוהים׳ שנמצא בו זמנית במקום הראשון בכל המצעדים בישראל: היטליסט מבית מאקו, ספוטפיי, אפל מיוזיק, שאזאם, מצעד גלגלצ, העשירייה בכאן גימל, ועם 7 מיליון (אורגינלי ללא קידום) ביו טיוב הרשמי.

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,07/01/24

שלום מיכאלשווילי ואסי ישראלוף מגיעים לפרגן

טל אזולאי בעלי רשת אלפיין סטייל השיק בשישי ושבת את החנות השלישית והחדשה בנתניה. החברים הטובים שלום מיכאלשווילי ואסי ישראלוף הגיעו לפרגן

מערכת ג׳ננה
שבת,20/01/24

המתווכת

נטע עדני היא אישה של חיבורים. מאז שהיא זוכרת את עצמה, היא אהבה אנשים והבינה כמה כוח יש לשיתופי פעולה ולעבודה משותפת. נטע חובשת לראשה מספר כובעים, שכביכול נראה שאין קשר ביניהם: היא גם אשת נדל"ן, גם מתעסקת בפיתוח עסקי, גם אקטיביסטית בעיר תל אביב (ובכלל) וגם מוציאה טיולי בוטיק להודו. אז מה בכל זאת הקשר ביניהם?

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,10/03/24
מקודם

אחרי שכבשו את הטיקטוק: "פרחי ירושלים" מוציאים סינגל

אחרי שכבשו את הטיקטוק והגיעו תוך פחות משבוע למעל חצי מיליון צפיות, אלפי שיתופים ועוד מעל 300 שימושים בסאונד - 'פרחי ירושלים' משחררים כעת גרסה רשמית לשיר

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,31/01/24

מנכ"ל האקדמיה הלאומית לאמנויות חלק כבוד לנרצחי פסטיבל הנובה, בטקס הגראמי 2024

בטקס הגראמי שהתקיים בין ראשון לשני זו הפעם ה-66 בלוס אנג'לס, מר הארווי מייסון ג׳וניור מנכ"ל האקדמיה הלאומית לאמנויות, העלה את זכר הנרצחים בפסטיבל הנובה ואת נרצחי המלחמה החפים מפשע בטבח ה-7 באוקטובר וחלק להם כבוד.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,06/02/24

התיכון החברתי בתל אביב במחווה למפונים מרעים

תלמידי מגמת אקו חקלאות עירונית בתיכון החברתי הפכו את ראש השנה לאילנות לאירוע בלתי נשכח עבור חברי קהילת קיבוץ רעים שפונו לת"א. חניכי המגמה אירגנו אירוע גדול שכלל בנייה של פינת ישיבה 'זולות' לנוער, ממש כמו בקיבוץ, פינות יצירה לילדים ועמדת בנייה של אדניות בעיצוב מיוחד שעיצבו התלמידים, במטרה להוסיף מעט ירוק למרפסות הבתים החדשים.

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,04/02/24

פרשת "הזמר המפורסם": קובי שמעוני בפוסט מרגש

"המחנך הזה שמרסק את הנשמה של הבן שלי, לא היה מסוגל להסתכל לי בעיניים ולהסביר את מעשיו. הוא העדיף לקחת את התיק וללכת מהכיתה. אומרים שההגנה הכי טובה היא ההתקפה וזה בדיוק מה שמנסים לעשות עם הפצת שקרים ודיבה, בדיות על פריצה ואיומים ואלימות שלא היו ולא נבראו. ההפך, לתחושתי נעשה ניסיון לחפות ולכסות על התנהלות קשה כלפי תלמידים בבית הספר". קובי שמעוני (סבלימינל) עונה על הפרשה בפוסט באינסטגרם

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,14/01/24

"מרתון ירושלים" מזמין את חיילי וחיילות המילואים לרוץ ללא עלות

מרתון WINNER ירושלים ה-13 במספר, יתקיים השנה ב-8.3 בסימן הצדעה לצה"ל, כוחות הביטחון וארגוני ההצלה. עיריית ירושלים, קצין מילואים ראשי ומערך הכושר הקרבי, מזמינים את נשות ואנשי המילואים שגויסו החל מה-7.10, להשתתף ללא עלות במקצי המרתון השונים.

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,31/01/24

לרגל יום המעשים הטובים: השף שאול בן אדרת בישל ארוחת גורמה למאות נזקקים

לקראת יום המעשים הטובים של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון שיצוין מחר (19.3), השף המפורסם שאול בן אדרת הגיע הבוקר לבשל בהתנדבות בבית התמחוי "לשובע" בדרום תל אביב, המספק מידי יום אלפי ארוחות לנזקקים ללא כל תמורה. במקום לבשל ארוחה פשוטה, הוא הכין ארוחת גורמה מפנקת ממוצרי יסוד בסיסיים למאות נזקקים שהגיעו למקום.

מערכת ג׳ננה
יום שני,18/03/24

יום המעשים הטובים: מיזם איסוף התחפושות של "רוח טובה"

עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון וארגון פתחון לב יוצאות בשת"פ לאיסוף ותרומות תחפושות ארצי

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,14/02/24

כאן 11 ביום שידורים מיוחד לרגל 100 ימים למלחמה

כאן חדשות | יום שידורים מיוחד בסימן "100 ימי גבורה" עם המגישות והמגישים של תוכניות האקטואליה והחדשות בכאן 11 ובכאן רשת ב

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,07/01/24

חרדיות במרכז הבמה

החודש יוצגו בתיאטרון הדופנ בפתח תקוה הצגות מוזיקליות ייחודיות שבהן משתתפות שחקניות חרדיות ואותן מביימת ומנהלת מוזיקלית נועה גלאור: "קו ההתחלה" ו"השתקפויות" ובמרכז תרבות ע"ש עפרה חזה תוצג הפרמיירה של "בראש ובראשונה". גלאור הוציאה בימים אלו את הסינגל "מי יחלצנו", שהלחינה והקליטה למילים מרגשות של המשורר יהורם גלילי למען שחרור החטופים והחטופות בעזה

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,14/01/24

המכון להכשרת סטודנטים להוראה שהפך לבית ספר לילדי המפונים מהצפון והדרום

מכון כרם להוראה הומר בשבועות האחרונים לבית ספר עבור ילדי היישוב שלומי,וילדי הישוב כפר מימון, שפונו בעקבות הלחימה לירושלים. קרן אפלבאום, מקימת בית הספר: "מהר מאד הבנו שלא היה עדיין  מענה מסודר מטעם משרד החינוך, פנינו לקבל אישור מפיקוד העורף ולמחרת כבר היו אצלנו תלמידים".

מערכת ג׳ננה
יום שני,01/01/24

בעקבות חשיפתו של ידידיה אפשטיין על מעצב השיער שהשפיל ילד עם מוגבלויות- הארגונים מגיבים

בשעות הצהריים חשף משפיען הרשת, ידידיה אפשטיין, סרטון שנשלח אליו מאבא לילד עם מוגבלות ובו אחד השכנים בבניין דירות יוקרתי, מעצב שיער מוכר בירושלים, עיכב את המעלית בה עלו האב והבן תוך שהוא מתריס על נוכחותו של הילד במעלית "אי אפשר שבניין כזה של מיליוני דולרים יהפוך למועדון של אני לא יודע מה". ממרכז עדי בירושלים נמסר: "לא יתכן שבבירת ישראל 2023 יתרחשו מקרים של הדרה והשפלה של ילדים עם צרכים מיוחדים". 

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,27/12/23

מהפך במטה יהודה: אבישי כהן החליף את ניב ויזל בראשות המועצה

כהן (58) התגייס למילואים ובילה את 3 החודשים האחרונים כסא"ל באוגדה 720 שבחטמ"ר עציון. הוא חזר לקמפיין לחודש אחד בלבד שבסופו- 46% בחרו בו לראשות המועצה. עידן חדש במטה יהודה

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

הטריילר לסרט שבו אנחנו חיים

מטה משפחות החטופים יוצא בקמפיין חדש שיעלה ביום ראשון הקרוב בבתי הקולנוע בארצות הברית וברשת הולו. הקמפיין, שהופק על ידי קבוצת הפרסום פובליסיס, מדמה סרט אימה וישובץ בין הטריילרים בבתי הקולנוע בארצות הברית.

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,14/01/24

"בין הים לנהר"- המחווה של יוני בלוך לסמל אמיר לביא ז"ל

מערכת ג׳ננה
יום שני,15/01/24

יום הבחירות המקומיות הוביל את המשק לאחד מימי השיא בהוצאות באשראי

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

"הגוף שלך כשלו ככה הוא התייחס אלייך, נכון חברה שלי?"

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,14/01/24

קוראי JANANEWS בחרו: שנטל בלזברג מנכ"לית "משפחה אחת" היא הזוכה בסקר יום הנשים הבינלאומי

מערכת ג׳ננה
יום שישי,08/03/24

קבוצת הטלגם החדשה של ג׳ננה NEWS

הצטרפו לקבוצת הטלגרם של ג׳ננה

וקבלו את כל העדכונים, החדשות והידיעות הכי חמות לפי כולם יישר לנייד שלכם!