יכול לעניין אותך גם

חדשות

המתווכת

נטע עדני היא אישה של חיבורים. מאז שהיא זוכרת את עצמה, היא אהבה אנשים והבינה כמה כוח יש לשיתופי פעולה ולעבודה משותפת. נטע חובשת לראשה מספר כובעים, שכביכול נראה שאין קשר ביניהם: היא גם אשת נדל"ן, גם מתעסקת בפיתוח עסקי, גם אקטיביסטית בעיר תל אביב (ובכלל) וגם מוציאה טיולי בוטיק להודו. אז מה בכל זאת הקשר ביניהם?

מערכת ג׳ננה

מערכת ג׳ננה

10/03/24

מקודם
נטע עדני. קרדיט צילום: נדיה פונכץ

"אני יזמת רב תחומית," מגדירה את עצמה נטע עדני בתחילת השיחה, "אני אוהבת להיות גם וגם וגם. משעמם להיות משהו אחד. אבל, בסוף, הכל מתחבר לאנשים. אפילו ב'בר קיימא' המוטו שלנו 'אנחנו עובדים עם אנשים והם בכל מקום".

נטע נולדה וגדלה ברמת גן וכיום מתגוררת בצפון הישן של תל אביב. היא הבעלים של "בר קיימא – נכסים.אנשים.סביבה", שהקימה לפני כעשור. היא למדה תעשיה וניהול, אבל התחילה את דרכה דווקא בעולם התיירות. לפני שני עשורים בביקור בהודו הרחוקה, נוצר אצלה החיבור העמוק והתודעתי למקום.
"נטע זה מנהיגה בהינדית- LEADER. ברגע שלמדתי את זה, הבנתי שלשם אני הולכת- למקום של להנהיג, להוביל, לנהל. אבל הדרך שלי היא ייחודית והיא מגיעה מהקרקע, מהחיבור לאנשים. ביליתי כשנה בהודו, חקרתי, למדתי והבנתי, שבעסקים אני צריכה לראות את האדם שמולי ולא את המספר. שנינו יכולים להרוויח אחד מהשנייה.
אני בוחרת את סביבת העבודה שלי ואת האנשים שאני עובדת מולם. הם צריכים להיות אנשים חיוביים, ערכיים. כאלה שמשאירים אחריהם משהו. העסק שלי מתבסס מאוד על אמון ואמינות. מאז ומתמיד היו לי אינטואיציות גבוהות לקריאת אנשים. יש אנשים שלא מתמזגים יחד ואני יודעת היום לסנן את הלקוחות שלי", היא מספרת.

״בר קיימא – נכסים.אנשים.סביבה, עובדת במודל ייחודי לבניית מותגי נדל"ן מנצחים. המטרה היא לייחד ולבדל את הפרויקט ולמקסם את התשואה ליזם ולדיירים. הכל מתחיל בפיתוח החזון הנדל"ני לפרויקט, שמתחיל כבר עם איתור הקרקע וממשיך עם בניית אסטרטגיית תמחור אופטימלית ליזם. בשלב הבא אני בונה את הזהות המותגית, בניית האסטרטגיה השיווקית ובניית אסטרטגיית תמחור לצרכן. רק אז עוברים לבניית אסטרטגיית המכירה. כל זאת, על מנת ליצור חווית מכירה/קניה ייחודית. החברה עסקה בתחילה עם לקוחות פרטיים בקניה ומכירה של נכסים בלבד, אך ברבות השנים הרחיבה לתחום שיווק ויזמות", מסבירה נטע.
החברה שהקימה מתמקדת בשיווק פרויקטים של קבלנים ועד לליווי דיירים להליך של תמ"א 38/2: "אני מתעקשת על הסעיף הזה, שמשמעו הריסה ובנייה מחדש, כי אני לא מקבלת את התמ"אות, שעוסקות רק בשיפוץ החזות של הבניין או הבית. בעיניי זה מסוכן. אם רוצים לשפר ולשדרג, זה צריך להיות מהיסודות. בתכנון צריך להתחשב ברצון האנשים ואמונתם, תוך התייחסות לא רק למגוריהם, אלא גם לצורכי עבודתם ושאר המשאלות שלהם לשיפור תנאי חייהם", היא מסבירה.

 

הודו הוא חיבור לאנשים. קרדיט צילום: ליאת ולנשטיין

בימים אלו, החברה עוסקת בשלבי יזום מתקדמים בפרויקט התחדשות בגבעתיים, ראש העין ותל אביב במקביל.
כאמור, נטע היא יזמת רב-תחומית ועוסקת במספר תחומים במקביל. אחד מהם הוא טיולי החוויה להודו, שהיא מלווה "עבדתי כסוכנת נסיעות במשך תקופה. בגיל 30, החלטתי לעזוב הכל ולנסוע לכמעט שנה להודו, נפאל ועוד אזורים במזרח. מה שאנשים עושים אחרי צבא, אני עשיתי כבר בגיל בוגר יותר, אחרי הלימודים. הודו הוא חיבור לאנשים. זה גם המקום, שמחבר את כל הדברים שאני עושה כיום מבחינה עסקית ורוחנית. כשאני מוציאה טיולים אני מוכרת חוויה, לא רק את הידע, שצברתי ורכשתי שם.

גם לטיולים האלה, כמו ביתר עסקיי, אני בוררת עם מי לנסוע. הייתה לי לקוחה שביקשה להצטרף לטיול וכבר על השנייה הראשונה ידעתי שהיא ואני זה התנגחות. היא ממש הפצירה בי שאסע איתה, ואני צדקתי- כל הטיול לא הסתדרנו. מאז אני לא חוזרת על הטעות הזו. בעיניי, כל אדם חייב להעניק ערך. להשאיר משהו איתו, ידע, יצירתיות, ייחודיות. אם אני לא מזהה את זה באנשים שנוסעים איתי- אני כנראה אבחר לא להוציא אותם לטיול איתי".

הודו פיתחה אצל נטע עוד תחום והוא הפיתוח העסקי. היא מזהה את החיבור הייחודי בין ישראל להודו ומבינה את הצרכים של עסקים בישראל להתחבר לשירותים שחברות הודיות מציעות: "השוק בהודו רוצה להיכנס לשוק הישראלי בכל הנושא של תמיכה טכנית, אבטחת מידע, שירות לקוחות ועוד. המחסור בעובדים התגבר עם הלחימה שהחלה ב 8 באוקטובר, בעיקר בתחומי הבנייה והסיעוד. התפקיד שלי זה לתווך גם בין החברות הללו והצלחתי להגיע להישגים טובים עבור הלקוחות שלי," היא משתפת.

מתוקף העשייה המרובה שלה, צמחה גם ההיכרות עם הקהילות סביבה. "כשפונים אליי לעזרה אני תמיד אמצא דרך לסייע ולחבר אותו עם האדם המתאים לסייע לו. אני אוהבת ליצור את החיבורים בין האנשים בדרך לייצר משהו. זה מרגש אותי שהצלחתי לעזור ככה ולגעת באנשים. גם הטיולים וגם הנדל"ן יצרו לי מעגלי קשרים וקהילות עצומות בעיר שלי וברחבי הארץ ואני גם יודעת לייצר לעצמי הזדמנויות חדשות", מספרת נטע.

יזמת רב תחומית. קרדיט צילום: ענת לוי

בקרוב היא מסיימת תואר, הפעם במדעי הרוח בהתמחות בשלטון המקומי. קצת לפני הבחירות המקומיות שאלתי אותה למה היא לא רצה בעצמה למועצת העיר "הרגשתי שזה עוד לא הזמן שלי. אני מקבלת הצעות כל יום לרוץ, וכנראה שזה יבשיל לשם יום אחד, אבל בינתיים אני עושה את כל זה כאדם עצמאי ונהנית", היא עונה בחיוך.
כאמור, נטע היא גם פעילה חברתית. מזה שנים היא מתנדבת ב"צהלה- למען הנוער בישראל" מבית ארגון "אלומה". על הפרויקט הזה, נטע וחבריה זכו באות הנשיא למתנדב בשנת 2020, "התנדבות עם בני הנוער זה אומר להוביל אותם להיות משמעותיים עבור עצמם ועבור החברה שבה הם גרים", היא אומרת.

 

קרדיט צילום: ורד כהן

ואם זה לא מספיק, אז נטע היא גם חלק מארגון LADIES CIRCLE – "מעגל נשים" – ארגון בינלאומי שקיים ב35 מדינות. בארגון מתנדבות נשים מגילאי 18-45 שמקיימות מפגשים אחת לחודש, בהם הן בוחרות איפה להתנדב במטרה להחזיר לקהילה. TANGENT CLUB הוא המועדון לבנות 45 ומעלה  של LADIES CIRCLE . "במפגש האחרון פגשנו את ליבת מלכה, שאיבדה את בנה, מתן ז"ל, בלחימה בעזה. היא ממעגל נשים נהריה והיא העבירה הרצאה לנשים שמחלימות מסרטן. היה מפגש מרגש כל כך".

למרות הישגיה הרבים בעסקים ובעולם החברתי, נטע לא מפסיקה לחלום, והמוח שלה רץ קדימה למחשבות "החלום שלי להגיע לכדי ביצוע של רעיונאית- לתת רעיונות לפיתוח וצמיחה ושמישהו אחר יבצע. אני מרגישה שיש לי עוד כל כך הרבה לתת ואני בטוחה שרק התחלתי".

רביב דרוקר חוטף תביעה מהצל: "הבטחתי שתשלמו ואכן תשלמו בריבית"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,21/05/24

יכול לעניין אותך גם

שירי המלחמה- פרויקט מיוחד לJANANEWS

הרבה שירים נכתבו לפני ה7 באוקטובר שהפכו, במהרה, לפסקול המלחמה הרשמי, אבל המלחמה הביאה עימה גם שירים חדשים המביעים את התחושות של כולנו. צוות ג'ננה ניוז ריכז לכם את היפים והמרגשים ביותר | כתבה מתעדכנת

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,17/01/24
טלוויזיה PIXBAY

סוף לשידורי הספורט בחינם בישראל? זו ההחלטה שנכנסת לתוקף

חשש לפגיעה קשה בשידורי הספורט: מועצת הכבלים והלווין תדון בצמצום התכנים החינמיים

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,14/05/24
עינב בובליל צילום מסך

עינב בובליל חושפת בכאב את מצבה הרפואי: "כאבי תופת, קשה לי"

כוכבת הרשת חשפה: "כשאחזור מחו"ל, אלך לכירופרקט. מקווה שזה יעזור לי, והשם יעזור. קשה לי מאוד מאוד שכואב לי משהו. זה מוריד לי את האנרגיות"

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,19/05/24

איך קרה שהתחלתי לשלם בדייטים ולמה זה פוגע בגבריות שלי?

מורן שמואלוף הורידה אפליקציית היכרויות ושרדה כדי לספר | טור דעה

מורן שמואלוף
יום רביעי,13/03/24

"כשהפסקתי להרגיש לא ראיתי מה אני מפסידה"| סיפורה של סנדי פאר

בבוקר שיגרתי אחד סנדי פאר קמה כהרגלה ושלחה את ילדיה למסגרות בבתי הספר והגנים. היא נכנסה למטבח, הכינה את ארוחת הצהריים, ערכה את השולחן בדמעות כי הפעם ידעה שהיא לא חוזרת. היא החליטה להתאבד.

מערכת ג׳ננה
יום שני,11/03/24
נועה קירל ערן לוי

נועה קירל מקבלת הצעה מרגשת: למי בחרה לומר 'כן'?

yes ונועה קירל ממשיכים לשנה נוספת, סמנכ"ל השיווק של yes: "ככוכבת המובילה והבולטת בישראל, נועה מתכתבת עם ערכי המותג שלנו"

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,19/05/24

הספר שביקש להזהיר את ישראל ממלחמה גדולה ואיחר את המועד

הסרטון הויראלי של יאיר אנסבכר ממש בתחילת המלחמה על מהלכי התקיפה של חמאס והסכנה מהצפון, זכה לצפיות רבות ולתהודה נרחבת. התגלתה בו מציאות מטרידה של כשל מתמשך ותפישת ביטחון שגוייה, שרק בעזרת גיבורים שנזעקו לעזרה הצליחו למנוע תרחיש חמור הרבה יותר.

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,14/01/24

"פגישה עם רוני קובן" זוכת פרס האקדמיה, חוזרת לעונה חדשה בכאן 11

רובי ריבלין - ראובן רובי ריבלין מי שהיה נשיא המדינה יו"ר הכנסת וחבר תנועת הליכוד פותח את העונה החדשה ריבלין מספר לרוני קובן על האכזבה הקשה מהמפלגה בה צמח על נתניהו שגדל לצידו מינקות ועל פגישותיו עם שועי עולם והפרספקטיבה שקיבל על החיים לאחר שיחותיו עם פוטין אובמה ומרקל. ריבלין כמובן לא מפספס את ההזדמנות לדבר על ביתר ירושלים ועל האהבה לאשתו המנוחה ולבת זוגו החדשה.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,09/01/24
עדן גולן כאן 11

האם ישראל לא תשתתף באירוויזיון 2024?

כתב וואלה! תרבות, שגיא בן נון מפרסם הערב כי בכיר באיגוד השידור האירופי הבהיר היום בשיחה עם גורם ישראלי כי אם לא יהיה שינוי במילות השיר "October Rain" הוא יפסל סופית וכי ההחלטה נמצאת כעת בידיים של כאן.

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,22/02/24
עדן חסון צילום טל עבודי

עדן חסון פותח מופע חדש בהיכל מנורה - מופע מיוחד שמותאם לתקופה

עדן חסון חוזר להופיע ופותח מופע מיוחד ומרגש בהיכל מנורה מבטחים ב 15/2/24 מופע שמותאם לתקופה המאתגרת ויכלול כמובן רגעים מרגשים ומיוחדים עם החיילים, התושבים המפונים, הפצועים וכמובן משפחות חטופים והחשיבות להשבתם הביתה.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,16/01/24

סרט תיעודי חדש ומטלטל: "שקרים שסיפרתי לעצמי"

סוד משפחתי אפל מטלטל את עולמו של יוצר הסרט התיעודי ב - כאן 11 והוא יוצא למסע רצוף שקרים, האשמות , אהבה וחשבון נפש. הסרט "שקרים שסיפרתי לעצמי" ישודר ב- 20.4 , מוצאי שבת, בשעה 22:00 בכאן 11

מערכת ג׳ננה
שבת,13/04/24

דמעות של מלאכים | המיזם שקם לזכרו של קשת קסרוטי כלפה ז"ל

קשת קסרוטי כלפה היה בחור מיוחד מלא שמחת חיים. בערב השבעה באוקטובר הוא חגג את שמחת תורה בבית הכנסת בתל אביב ומשם המשיך למסיבה בנובה.. לאחר שהגיעה הידיעה שהוא נרצח, קדם לינקהאטי, שחיה לצידו, החליטה להנציח את זכרו בפרויקט שימלא את העולם במעשים טובים - לזכרם של כל הנרצחים

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,03/04/24

מילואימניקים, איך תשקמו את העסק שלכם במישור דיגיטלי?

מומחי חברת MOXIE מעניקים טיפים לבעלי עסקים

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,14/02/24

מיזם החתונות ללוחמים של ליאור נרקיס

ליאור נרקיס באלבום חדש – "מחתנים את הלוחמים – הדואטים הגדולים" בהשתתפות האמנים: אודיה, אושר כהן, איתי לוי, עדן חסון, עומר אדם, שלומי שבת

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

קבוצת LDB להשקעות נדל"ן ופיננסים מגייסת משקיעים בעתודת הקרקע האחרונה בהרצליה

קבוצת LDB להשקעות נדל"ן ופיננסים מגייסת משקיעים בעתודת הקרקע האחרונה בהרצליה בפרויקט "הרובע הצפוני הרצליה" במסגרתו מוצעות כ-1,000 יחידות דיור במגרש כולל של כ-1,200 דונמים ובעלות של כ14 מיליארד ₪

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,10/01/24

ספרו החמישי של הסופר עופר ירמינובסקי יוצא לאור

הסופר והמשורר עופר ירמינובסקי מספר כיצד ספרו החמישי "כרוניקה של מחלת נפש" (הוצאת ארגמן מיטב), שהתחיל להיכתב כבר בשנת 2006 ויצא לאור בימים אלו, הוא סיפור אנושי מטלטל ומעורר מחשבה ואי שקט, ואף חושף בפני קוראיו את המתרחש מאחורי מסך הברזל של המחלקה הפסיכיאטרית הסגורה

מערכת ג׳ננה
שבת,13/04/24
אור צלקובניק, צילום עדי לם

דרמת ענק בחדשות 13: המנכ"ל מתפטר אחרי שנה בלבד

אור צלקובניק ביקש לסיים את תפקידו כמנכ"ל חדשות 13: "תודה לצופות ולצופי חדשות 13, על הזכות למלא את תפקידנו העיתונאי והדמוקרטי בעת ייחודית זאת"

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,05/05/24

המדריך השלם לבטיחות בניקיונות לפסח

כמדי שנה, מטפלים החובשים והפרמדיקים של מגן דוד אדום בפציעות המתרחשות במהלך הניקיונות הקפדניים וההכנות לקראת חג הפסח. על מנת לשמור על בריאות האזרחים ולהימנע מסכנות נפוצות הבאנו לכם את המלצות מד"א לניקיון פסח בטוח וזהיר

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,07/04/24
מאיר אוליאל

"שום שואה לא תחליף את יום השואה הנאצי" | טור דעה

העיתונאי מאיר אוליאל בטור מיוחד ליום השואה: החינוך החרדי כשל בלימוד יום השואה והמסר החשוב משורד השואה לטבח ה- 7 לאוקטובר

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,05/05/24

אורנה בנאי עושה את טלי גוטליב

מתנאל גוטליב, הבן של, כתב תסריט בהשראת אמו חברת הכנסת. מכל השחקניות הוא בחר באורנה בנאי לשחק את דמותה של גוטליב. ערוץ 13 ליווה את המפגש של השתיים

מערכת ג׳ננה
יום שני,15/01/24

סקר חדש מגלה מגמות בAI

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,06/03/24

דני קושמרו מתרגש: "בכל מדינה אחרת אנשים בורחים"

מערכת ג׳ננה
יום שישי,10/05/24

גיא הוכמן ישיא משואה; סבלימינל והצל נפרדים | המתיחות הטובות של ה1 באפריל

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,02/04/24

רני רהב נפרד בכאב: "לצערי כבר שנים הייתה חולה"

מערכת ג׳ננה
שבת,18/05/24

קבוצת הטלגם החדשה של ג׳ננה NEWS

הצטרפו לקבוצת הטלגרם של ג׳ננה

וקבלו את כל העדכונים, החדשות והידיעות הכי חמות לפי כולם יישר לנייד שלכם!