יכול לעניין אותך גם

חדשות

קוראי JANANEWS בחרו: שנטל בלזברג מנכ"לית "משפחה אחת" היא הזוכה בסקר יום הנשים הבינלאומי

ה7 באוקטובר היה אחד הימים הקשים שידעה מדינת ישראל מאז הקמתה, ועם זאת, אם נוכל להצביע על נקודת אור קטנה- האירוע הנושא חשף את פניה היפות של מדינת ישראל. הרבה גיבורים וגיבורות שהקריבו את נפשם למען המדינה, שנלחמים גם כעת בחזיתות השונות וחברה אזרחית שפועלת ללא לאות לסייע, להסביר, לתווך ולשתף. לרגל יום הנשים הבינלאומי העלינו לבחירתכם 10 נשים שראויות להיקרא גיבורות השנה ואתם קבעתם: שנטל בלזברג, מנכ"לית עמותת "משפחה אחת" המסייעת לנפגעי טרור, היא גיבורת השנה שלכם. יום אישה שמח

מערכת ג׳ננה

מערכת ג׳ננה

08/03/24

אתם בחרתם: מנכ"לית עמותת "משפחה אחת", שנטל בלזברג, שיחד עם בן זוגה, מארק בלזברג, ובתם, מיכל, הקימו בית לנפגעי טרור אזרחים וחיילים ומשפחות שכולות, בכדי שירגישו באמת "משפחה אחת". העמותה, שהוקמה ב2001, פועלת למעלה משני עשורים למען המטרה הנעלה הזו. מאז תחילת הלחימה שולשה הפעילות של העמותה, כשרכזיה ומתנדביה פוקדים יום-יום משפחות שכולות ופצועים בבתי החולים. העמותה מוציאה משלחות של הורים שכולים לריפוי ושיקום ביער הסודי בקפריסין מזה 3 חודשים, מחלקת משלוחי מנות בפורים יחד עם משטרת ישראל, ואף היום השתתפה עם המשפחות, הצוות והמתנדבים במרתון ירושלים.

שנטל בלזברג
שנטל בלזברג. צילום: מאיר פבלובסקי

 

נטלי דדון יום האישה
נטלי דדון . יחצ

במקום השני זכתה הדוגמנית ואשת העסקים, נטלי דדון, שפועלת בכל המישורים להסברה למען מדינת ישראל, גם לפני המלחמה. פעילותה תוגברה עם ה7 באוקטובר, כשסייעה לאתר נעדרים, להראות את גבורתם של לוחמינו ולוחמותינו, פעלה בגזרה הציבורית ויצאה למאבק על שמם הטוב של מדינת ישראל והעם היהודי. אהבתה למדינת ישראל ניכרת בכל חלק בעשייה הרחבה שלה למען מטרה זו.

במקום השלישי זכתה חברת הכנסת לשעבר, שירלי פינטו. כשהחלה המלחמה, היא קיבלה שלל בקשות לעזרה מאנשים עם מוגבלות. פינטו, שבשל היותה חירשת הפכה לסמל ולכתובת לפניות מצד אוכלוסיית האנשים עם המוגבלות פנתה לעמותת "שווים", שזיהו גם הם את הצרכים הרבים שצצו לאוכלוסייה הזו בשל המצב המורכב במדינה, וכך נולד החמ"ל הסגול: מיזם שנותן מענה לכל הצרכים והבעיות שיש לאנשים עם מוגבלות בעקבות הלחימה, הכולל מוקד פניות ומענים בסיוע מפעל הפיס.

תודה לכל המצביעות והמצביעים, ובנימה אישית- כוחן של נשים ניכר בכל חלק ותחום במדינתנו הקטנה, עוד מימי תקומתה. ההבדל הגדול הוא האם אנחנו נדע להוקיר ולכבד את הנשים החלוצות והחזקות הללו בעשייתן. כל אחת מהנשים שנבחרו לסקר שלנו יא הזוכה הגדולה מעצם עשייתה ופועלה למען הכלל, בין אם היא לוחמת בשטח, נואמת נאום מעורר השראה או חושפת את פצעיה בגלוי. עלינו לדעת כי בכל יום, 50.2 אחוזים מהאוכלוסייה מודרות מאזורי קבלת ההחלטות, מתוגמלות בשכר נמוך ומקבלות עדיין יחס מזלזל. ב-7 באוקטובר נשים הפכו להיות גם כלי מלחמה, כשהגיעו עדויות רבות על אונס והתעללויות מיניות בנשים רבות. עלינו להוקיע את האכזריות הזו ולזעוק "לא עוד!". עמדו לצד נשים ודעו כי אין דבר שהן לא יכולות לעשות. יום נשים שמח!

רביב דרוקר חוטף תביעה מהצל: "הבטחתי שתשלמו ואכן תשלמו בריבית"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,21/05/24

יכול לעניין אותך גם

עובדי השיטור העירוני של עיריית כפר סבא סייעו בחילוץ פעוטה ברכב נעול בעיר

נח חיימסון, מנהל השיטור העירוני כפר סבא: ״ישר כוח לצוות השיטור עירוני על תגובה מהירה וטיפול באירוע. דווקא בעת הזו שיש עומס בפניות לצוותים. חשוב לנו לתת שירות מצוין לתושב, ולסייע במיוחד במקרים מצילי חיים״

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,17/04/24

שעת תה

מלון וולדורף אסטוריה פותח את שנת העשור עם ארוחת תה מנחה כמיטב המסורת הבריטית

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,25/02/24
שטרות

רשות המסים בבשורה משמחת: למי יחולקו 17 מיליון שקל?

רשות המסים הודיעה כי מעל 17 מיליון שקל הושבו במסגרת מהלך למימוש זכויות מס של ניצולי שואה, בשנה החולפת הושבו כ-5 מיליון שקלים לכ-350 ניצולים

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,02/05/24

קמפוס מודע טראומה: במכללה האקדמית הדסה ירושלים הגו מסמך "עשה ולא תעשה" להתמודדות נכונה מול סטודנטים החווים קשיים בשל המלחמה

השיחות שהתקיימו ומתקיימות עם הסטודנטים שחזרו משירות מילואים הובילו להפצת מסמך הנחיות ברחבי הקמפוס שמתמקד בהתנהגות רגישה ונכונה בימי המלחמה מתוך הבנה שכל אדם עשוי להיות בטראומה

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

MIXiii Health-Tech.IL - תעשיית הביומד העולמית מגיעה לירושלים

הכנס הבינלאומי לחדשנות בתעשיות מדעי החיים והטכנולוגיות הרפואיות בהובלת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות ה IATI יתקיים השנה ב5-6 במרץ, בבנייני האומה בירושלים.

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

תערוכה חדשה תשלב יצירות של כ-80 אומנים למען העוטף

שירה כוכבי, אומנית בת 22 מירושלים, חברה לעמותת "תומר בן חורין" ו"המרחב החברתי" ויחד הם יצרו תערוכה בשם "חרבות של תקווה" בנושא המלחמה ברוח התנדבותית לטובת איסוף תרומות לעוטף והקדשה לחללי, נפגעי , נרצחי וחטופי המלחמה.

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,03/03/24

2 נרצחים ו-4 פצועים בפיגוע ירי סמוך לצומת ראם מסמיה

2 נרצחים ו-4 פצועים, בהם: 2 במצב קשה ו-2 במצב בינוני בפיגוע ירי סמוך לצומת ראם מסמיה * פראמדיק מד״א, ארי רוזנשטיין, שהיה עד לאירוע: "שמעתי צרורות ירי ומיד רצתי למקום. המראה היה קשה, פצועים שכבו מחוסרי הכרה"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,20/02/24
אור צלקובניק, צילום עדי לם

בלגן בחדשות 13: מנכ"ל רשת בהודעה מדאיגה לעובדים

אמיליאנו קלמזוק הסביר לעובדי הערוץ: "לפנינו תקופת מעבר שתמשך עד למינוי המנכ"ל החדש, ובאופן טבעי היא כוללת תחושה של אי ודאות"

מערכת ג׳ננה
יום שני,06/05/24

פיגוע ירי בכביש 1 מחלף מעלה אדומים: נרצח ו10 נפגעים במצבי פציעה שונים

גבר בשנות ה-20 נרצח, צעיר נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,22/02/24

"הצבי" כובשת| 2 מיליון צפיות לדרמה הסוחפת

סדרת הדרמה התקופתית "הצבי" (6 פרקים) הגיעה אתמול לסיום העונה הראשונה בכאן 11 והצליחה להחזיר מיליוני צופים לירושלים של 1885

מערכת ג׳ננה
שבת,13/04/24

הזמר שמעון בוסקילה הופיע בפני חיילים פצועים בבית חולים בני ציון: "זכות גדולה"

מחלקת השיקום של המרכז הרפואי בני ציון חיפה מזמן לא ידעה רגעים טובים ומרגשים מאלה, עת התכנסו חיילים פצועים עם משפחותיהם בלובי המרכז, להופעתו המרגשת של האומן והזמר שמעון בוסקילה. את המופע אירגנה אשת היח"צ לימור כרסנטי במסגרת מיזם "החמ"ל של לימור כרסנטי"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,17/01/24
רוקדים עם כוכבים

רוקדים עם כוכבים חוזרת למסך: זה התאריך שנבחר לפרק הפתיחה

"רוקדים עם כוכבים", חוזר עם 21 כוכבים שינסו לזכות בתואר, ב-29.5 ולא ב-2 ביוני כפי שתוכנן בתחילה. ומי הכוכבים שישתתפו העונה?

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,19/05/24

חזית הטכנולוגיה שתוכל לסייע לצה"ל ביום שאחרי המלחמה

בהאקתון מיוחד שנערך בקריית החינוך בן גוריון שבנס ציונה, הציגו התלמידים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לסוגיות 'היום שאחרי המלחמה' * מערכת חיפוש וזיהוי חטופים במנהרות, צמיד בטיחות ואמצעי לחימה המנטרל טכנולוגיות עוינות, הן רק חלק מההמצאות הטכנולוגיות שהציגו התלמידים בהאקתון

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

"בואו לאכול איתי"- חוזרת לשבוע ספיישל חג פסח

תוכנית הקאלט של כאן 11, זוכת פרסי האקדמיה, תארח בפסח 5 בשלנים מוכרים, אך לא בהכרח מכירים, לחמש ארוחות חג כשרות ופרועות במיוחד שבוע ספיישל פסח ישודר החל מ- 21 באפריל, מידי ערב, אחריי החדשות ב-כאן 11

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,11/04/24

בצל המחאות להשבת החטופות: שיר חדש ליוצרת טוהר גדסי

הזמרת והיוצרת טוהר גדסי בסינגל חדש ומרגש, המביא תקווה ותפילה לשובם של כל החטופות והחטופים. בסוף השיר משולבת הקלטה של ארבל אשכנזי, חברת ילדות של טוהר שניצלה בנס ממסיבת הנובה, ובה מסר לחברתה עדן ירושלמי שנחטפה מהמסיבה, בה עבדה כברמנית.

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,24/01/24

"זריחה שחורה- עדויות מהטבח בפסטיבל נובה" בחשיפה בינלאומית חסרת תקדים

סרט התעודה "זריחה שחורה- עדויות מהטבח בפסטיבל נובה" של כאן, תאגיד השידור הישראלי, משודר ביותר מ - 40 מדינות ויוקרן השבוע באוניברסיטאות היוקרתיות Yale ו University of Pennsylvania שבהם נערכו עשרות הפגנות פרו-פלסטיניות ואנטי ישראליות. הסרט יוקרן היום, יום חמישי, באוניברסיטת פנסילבניה (UPenn) ובתום הקרנת הסרט יתקיים דיון בנוכחות היוצרים דוקי דרור ויוסי בלוך.

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,22/02/24
מאיה בצלאל וקותי

מכה ל-91FM: שני השדרים המובילים עוברים לתחנה מתחרה

מאיה בצלאל עסיס וקותי סבג עוברים לכאן גימל ויגישו תוכנית בוקר חדשה, תודה לכל המאזינים והצופים שמלווים אותנו, מאיה וקותי - התחלנו"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,14/05/24
יעל צין מתוך קשת 12

מגישת הטלוויזיה בווידוי כואב: "עברתי הפלה, ממש בתחילת ההיריון"

יעל צין סיפרה בראיון מטלטל כי בזמן שדיווחה מהשטח, הייתה בתחילתו של היריון - שלא החזיק נוכח המראות והזעזוע שחוותה: "המזרונים היו ספוגים דם"

מערכת ג׳ננה
יום שישי,03/05/24
עדן חסון צילום טל עבודי

עדן חסון רוכש וילה מטורפת ב-6 מיליון שקל: לאן יעבור לגור?

הווילה החדשה של הזמר, ששטחה הכולל מגיע לכ-250 מ"ר, כוללת 7 חדרים, מרפסות גדולות ושטחי אירוח מפנקים, וזה ממש לא הכל

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,07/05/24
אייל ברקוביץ באנגליה

אייל ברקוביץ' נפרד מישראל: זה היעד המפתיע שבחר

רחוק מאור הזרקורים ואחרי הטלטלה בחייו האישיים, מסתבר שהטאלנט החדש של רשת 13 מצא מפלט בחופשת פסח יוקרתית בדובאי

מערכת ג׳ננה
שבת,27/04/24

קבוצת LDB להשקעות נדל"ן ופיננסים מגייסת משקיעים בעתודת הקרקע האחרונה בהרצליה

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,10/01/24

פרס של רבע מיליון שקל: שעשועון חדש נוחת בכאן 11

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,21/05/24

"נדרשנו לנקות עם מגבים ומטאטאים את בית החולים נאצר במשך שעה וחצי כשכל הזמן הזה צופים בנו מהצד בלעג אנשי אונר"א"

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,03/03/24

כתב חדשות 13 דורש פיטורים: "איך אמרה הגברת? 'שתישרף המדינה"

מערכת ג׳ננה
שבת,18/05/24

קבוצת הטלגם החדשה של ג׳ננה NEWS

הצטרפו לקבוצת הטלגרם של ג׳ננה

וקבלו את כל העדכונים, החדשות והידיעות הכי חמות לפי כולם יישר לנייד שלכם!