יכול לעניין אותך גם

לייף סטייל ותרבות

קרדיט: מתוך האינסטגרם

"כשהפסקתי להרגיש לא ראיתי מה אני מפסידה"| סיפורה של סנדי פאר

בבוקר שיגרתי אחד סנדי פאר קמה כהרגלה ושלחה את ילדיה למסגרות בבתי הספר והגנים. היא נכנסה למטבח, הכינה את ארוחת הצהריים, ערכה את השולחן בדמעות כי הפעם ידעה שהיא לא חוזרת. היא החליטה להתאבד.

מערכת ג׳ננה

מערכת ג׳ננה

11/03/24

החיוך הכובש שלה יכל בקלות לספר סיפור אחר לגמרי, שרק היא יכלה לספר. הילדה שהגיעה מבת ים למקום חדש בגיל שלוש עשרה. שפגשה והתחתנה עם אהוב נעוריה. האישה, שכנגד כל הסיכויים ילדה ארבעה ילדים, שבנתה יחד עם בעלה עסקים, שטסה בכל העולם, שהייתה רק צריכה לחיות את החלום .
עבור סנדי פאר החיים זימנו סיפור אחר לגמרי.

בבוקר שיגרתי אחד היא קמה כהרגלה ושלחה את ילדיה למסגרות בבתי הספר והגנים. ניכנסה למטבח, הכינה את ארוחת הצהריים, ערכה את השולחן בדמעות כי הפעם ידעה שהיא לא חוזרת. היא החליטה להתאבד. בהרצאות שלה היא מגוללת את סיפור חייה המטלטל והשינוי שהעבירה את עצמה ממקום של קורבנות, של תוהו ובוהו לבחירה בחיים.

סנדירלה. צילום: תומר ל Q Elite Beauty

"אדם הוא מהות של סיפור וככל שאנחנו מבררים אותו מאד קשה לנו לשנות אותו", היא משתפת, "כל הסיפור הוא ההבנה שאפשר לשנות את הסיפור".
"בגיל חמש שמעתי את אבא שלי אומר עלי 'כשהיא נולדה רציתי לקפוץ מהחלון'. אני קרויה על שם אח של אבי שנהרג במלחמת ששת הימים. אבי, שהיה קשור אליו, רצה בן לקרוא לו על שמו. נולדתי  עם זיכרון שהייתי צריכה לשאת על גבי הקטן וזה כאב של אובדן שאין ביכולתו של אדם לשאת. היום אני מבינה את הכאב של אבי, ואין לי ספק באהבתו המיוחדת אלי, אבל בימים ההם, בהבנה של ילדה בת חמש, הייתי הילדה הלא אהובה, הלא רצויה וזה ליווה אותי במסע של חיי הבוגרים מתוך התת מודע שלי בלי שאני מבינה מהו הצורך שיראו אותי ויאהבו."

הלידות של סנדי היו מלווות בדיכאון אחרי לידה עד אובדנות. "אני שומרת לעצמי את הכאב. לא מספרת לאף אחד על תחושת הריקנות ,ועל הכר הרטוב מדמעות כל לילה. תיפקדתי בכל מאת האחוזים שלי ,שיתפתי ולא ביקשתי עזרה מאף אחד. הראיתי כלפי חוץ שאני אישה מושלמת, אמא למופת כשבפנים מתתי לאיטי. כשהפסקתי להרגיש לא ראיתי מה אני מפסידה או עוזבת פה. רציתי רק לא להיות ,שהכאב הזה יעבור.

150 מטרים מהים היה מחסום משטרתי. הייתי האוטו החמישי. וחיכיתי לסיים את חיי. השוטר שעמד שם ניגש אליי, דפק על החלון ואמר 'גברת, סעי הביתה'. הוא ראה את האיפור שנמרח מהבכי ואמר 'הכל יעבור אני יודע. סעי הביתה'.
אני לא יודעת מה היה במילותיו, אבל הרגשתי כמו מכת חשמל בגוף .ואני מוצאת את עצמי נוסעת הביתה כשאני מבטיחה לעצמי שאני לומדת להוריד את כל התחפושות ששמתי על עצמי כל החיים ובאה 'במערומי' לחיים חזרה.

כשנכנסתי הביתה הבן הקטן שלי אז בן שנתיים וחצי בערך שיחק בסלון ואני שואלת אותו 'למה אתה לא ישן?'
הוא סיפר לי שהכין לי ציור ושכח במגירה בגן ולא רצה לישון לפני שהוא אומר לי. בפעם הראשונה נתתי לעצמי להרגיש שמישהו זקוק לי וזה העיר אותי שוב לחיים".

סנדי החליטה ללמוד, בין היתר, תטא היליננג, רייקי, קבלה, אימון ילדים וקואצ'ינג. "לא היה קורס שלא השתתפתי מnlp ועד cbt. הרגשתי ששום דבר לא באמת ממלא אותי. עד שהכרתי את התניא ששינה לי את כל תפיסות העולם שהיו לי, על עצמי, על העולם ועל הנפש. שילמתי מחירים כבדים בחיי עד שלמדתי לרפא את עצמי. הפכתי מאמנת ומרצה לשינוי הסיפור שאנחנו מספרים לעצמינו. כשאני רואה נשים שמגיעות אלי ודרך מסע מקבלות כלים משנות את חייהן אין מאושרת ממני.
נשבעתי שאת הכאב שלי אני הופכת לשליחות", היא מספרת.

סנדי מקימה מרחב התבוננות שבו עוברות עשרות נשים סדנאות של התפתחות ומעבר מקיום לחיות. "ממקום של 'אני חייב- עושה לקיומי- למקום של חיות – ההתבוננות, התשוקה והרצון לחיים חדשים'", היא מסבירה. "בסדנאות אני עוזרת למשתתפות לקלף קליפות ששמו על נפשם במשך החיים בעזרת מדיטציות, ריפוי בעזרת הפרשנות שלי לספר התניא, והחיבור שלהן למקומות הגבוהים שלהן. אני לא יודעת להגיד בעוד חמש שנים איפה אהיה אני רק יודעת שאין סיכוי שאני אחזור לכיתה א' שוב. אני כן יודעת להגיד בביטחון ואמונה שכשלומדים לשנות את המחשבות הרגש משתנה וכתוצאה מזה הפעולות שלנו משתנות. וזה ייקח אותנו בוודאות למקום טוב יותר."

היא קוראת להרצאה שלה "הרצגה": "בהרצאות שלי הנשים עוברות ריפוי, תוך כדי ההרצגה  אני שמה עלי תחפושת, ויחד עם המוסיקה סוחפת את הקהל למצוא חלקים מחייו בתוך הסיפור שלי".

ה"הרצגה" הבאה של סנדי פאר תתקיים בתיאטרון "דופן" בפתח תקוה בב-18/03/2024.

גיא לרר בפרידה כואבת: "כואב לי אבל אין יותר מגיע מזה"

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,18/07/24

יכול לעניין אותך גם

תעודות הזהות בישראל עוברות מהפכה: מה תוכלו לעשות מהיום?

בגירים מגיל 18 ומעלה שיש ברשותם תיעוד ביומטרי ושטביעות האצבע שלהם נשמרות במאגר הביומטרי, יוכלו להגיש בקשה לדרכון או תעודת זהות באופן מקוון

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,30/04/24
קשת 12 צילום מסך

כתבת חדשות 12 טוענת שהותקפה: "עבר כל גבול"

יולן כהן בטענות קשות לשוטרים בהפגנה: "הערב נראה שהמשטרה חצתה גבול, אנחנו ראינו את הסרטונים והצוות שלי הותקף שוב ושוב"

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,23/06/24
צבי יחזקאלי, מתוך חדשות 13

טלטלה בחדשות 13: צבי יחזקאלי עוזב את הערוץ, לאן יעבור?

צבי יחזקאלי מצטרף ל-i24NEWS כפרשן הבכיר של הערוץ ומגיש תוכנית מרכזית. בשני העשורים האחרונים עמד בראש דסק הערבים של חדשות 10 וחדשות 13

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,30/04/24
אופירה אסייג

אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' שמו סוף לסכסוך? פרטי הקאמבק נחשפים

אסייג ואייל ברקוביץ׳ נפגשו במפתיע בבית קפה בתל אביב. עדי ראיה דיווחו שאייל ניגש אל אופירה וחיבק אותה והיא לא התרחקה או חיפשה לסרב לסיטואציה

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,09/05/24
אינטרנט

האתר הנצפה והספקית החלשה ביותר: נתוני האינטרנט בישראל נחשפים

"מדד האינטרנט הישראלי": האתרים YNET, מאקו, וואלה הם המובילים בישראל, קבוצת בזק מובילה את נתח השוק של ספקיות האינטרנט עם 30%

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,16/05/24
טילטיל ובנו יוסי

טילטיל חושף לראשונה: כך כמעט עקצו ממני 250,000 שקל

כוכב הריאליטי חשף לראשונה: "נכנסתי ללחץ והם רוצים בתמורה לקלטת 250 או 300 אלף שקל שלא לפרסם את זה, כי אם לא, אז הם מפרסמים את זה"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,14/05/24
רוקדים עם כוכבים

האח הגדול ורוקדים עם כוכבים יורדות מהמסך: שינויים בקשת 12 ורשת 13

טרגדיה בעזה: 8 חיילים נהרגו, תכניות הבידור הבולטות בוטלו בערוצי הטלוויזיה המרכזיים, מי בכל זאת שידרו כרגיל?

מערכת ג׳ננה
שבת,15/06/24
כאן 11 טיפול זוגי

"טיפול זוגי" - הסדרה הדוקומנטרית של כאן 11 חוזרת בעונה חדשה עם מטפלת חדשה

הסדרה מאפשרת לצופים הזדמנות נדירה להיחשף לארבעה זוגות במסע אינטימי ומשנה חיים להצלת זוגיותם הסדרה תשודר בימי שני ושלישי, החל מיום שני, 04 במרץ, בשעה 22:20 ב-כאן 11

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24

הישג לכאן 11: פרס יוקרתי ליוצר הסרט "השיבה מהפלנטה האחרת"

פסטיבל אטלנטה העניק את פרס היוצר המבטיח לשנת 2024 לאסף לפיד, עבור סרטו "השיבה מהפלנטה האחרת" שישודר בערב יום השואה, בכאן 11. זהו הפרס השני שמוענק לסרט עוד בטרם שודר. הסרט זכה גם בפרס התחקיר בפסטיבל ירושלים 2023

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,29/02/24
מעיין אדם

מעיין אדם נזכרת בדמעות: "הכאב קשה מנשוא"

המגישה כתבה בכאב: "האינסטגרם כבר מתמלא זיכרון, חלקכן שולחות לי דברים בכוונה טובה, אבל הכאב קשה לי מנשוא, אין אמצע, הדחקה מוחלטת או תהום"

מערכת ג׳ננה
יום שני,13/05/24
טילטיל ובנו יוסי

טילטיל בווידוי מצמרר: "הבית לא מתפקד, אשתי על כדורים"

כוכב הריאליטי סיפר על המצב אליו נקלעה אשתו בכאב רב: “התמוטטה כבר כמה פעמים, אתה רואה את האישה שלך ככה. אתה רואה את הבת שלך"

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,09/05/24
דנה אינטרנשיונל, אינסטגרם

דנה אינטרנשיונל בבקשה נרגשת: "'הומולה' משלנו. חזון אחרית הימים"

הזמרת קוראת לעברי לידר: "אל תרים את המשואה שעידן עמדי השאיר בענווה ובחוכמה בצד כשהציעו לו, למי שהיה שם עם הלוחמים"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,08/05/24
סופרמרקט

שטראוס בהודעה מדאיגה ללקוחות: זה המוצר שאסור להשתמש בו

במספר מצומצם של כוסות המצורפות במתנה למארז, שנמכר לחג פסח, ונרכשו מספק חיצוני, קיים חשש לשבר בכוס תוך כדי שימוש: "מתנצלים בפני הלקוחות"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,07/05/24
רני רהב צילום מסך

רני רהב נפרד בכאב: "לצערי כבר שנים הייתה חולה"

בדף הטוויטר שלו כתב רהב: "ידידתי הטובה, יעל דיין, הלכה לעולמה. הייתה פורצת דרך, נזכור לעד. תנחומים למשפחה"

מערכת ג׳ננה
שבת,18/05/24
אולפני i24NEWS יורי סקוירסקי

ערוץ החדשות החדש בישראל עולה לאוויר: באיזו תחנה בשלט תמצאו אותו?

i24news השקיע סכומים משמעותיים ברכישת מספרי אפיקים אטרקטיביים הערוץ שילם מיליוני שקלים לחברות הטלוויזיה הרב-ערוציות באינטרנט. הרשימה בפנים

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,26/06/24
צופית גרנט כאן 11

צופית גרנט עוברת ניתוח חירום בהול: המגישה עוברת דרמה רפואית

צופית גרנט חוזרת לשטח המלחמה באוקראינה לאחר אתגרים רפואיים קשים, כאשר עברה צנתור בעקבות בדיקת CT שגילתה חסימות ברגלה

מערכת ג׳ננה
שבת,01/06/24
יוסף חדאד באינסטגרם

יוסף חדאד זוכה לכבוד ענק: ידליק משואה ביום העצמאות

יוסף חדאד ואלה קינן נבחרו להשיא משואה משותפת כנציגי חזית ההסברה הישראלית בטקס יום העצמאות תשפ"ד. ומה כתב חדאד ברשתות החברתיות?

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,02/05/24
אולפני i24NEWS יורי סקוירסקי

ערוץ החדשות החדש בישראל יוצא לדרך: תאריך ההשקה נחשף

חברת i24NEWS תשיק את ערוץ החדשות החדש שלה בשפה העברית ב-30 ביוני, כאשר היא מכוונת בטווח הרחוק לאיים על רשת 13 וקשת 12 כערוץ הבכיר

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,05/06/24

קוראי JANANEWS בחרו: שנטל בלזברג מנכ"לית "משפחה אחת" היא הזוכה בסקר יום הנשים הבינלאומי

ה7 באוקטובר היה אחד הימים הקשים שידעה מדינת ישראל מאז הקמתה, ועם זאת, אם נוכל להצביע על נקודת אור קטנה- האירוע הנושא חשף את פניה היפות של מדינת ישראל. הרבה גיבורים וגיבורות שהקריבו את נפשם למען המדינה, שנלחמים גם כעת בחזיתות השונות וחברה אזרחית שפועלת ללא לאות לסייע, להסביר, לתווך ולשתף. לרגל יום הנשים הבינלאומי העלינו לבחירתכם 10 נשים שראויות להיקרא גיבורות השנה ואתם קבעתם: שנטל בלזברג, מנכ"לית עמותת "משפחה אחת" המסייעת לנפגעי טרור, היא גיבורת השנה שלכם. יום אישה שמח

מערכת ג׳ננה
יום שישי,08/03/24
מאיה בצלאל וקותי

מכה ל-91FM: שני השדרים המובילים עוברים לתחנה מתחרה

מאיה בצלאל עסיס וקותי סבג עוברים לכאן גימל ויגישו תוכנית בוקר חדשה, תודה לכל המאזינים והצופים שמלווים אותנו, מאיה וקותי - התחלנו"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,14/05/24

שמן זית מזויף נמכר בישראל: זה המותג שיורד מהמדפים מידית

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,09/05/24

עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה | טור דעה

אוראל בן חמו
יום ראשון,31/03/24

יעל בר זוהר וגיא זוארץ נפרדים בכאב: "ביום אחד השמיים נופלים"

מערכת ג׳ננה
יום שני,13/05/24

אייל ברקוביץ' כועס בשידור: "לא יכול לשמוע אותו"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,29/05/24

קבוצת הטלגם החדשה של ג׳ננה NEWS

הצטרפו לקבוצת הטלגרם של ג׳ננה

וקבלו את כל העדכונים, החדשות והידיעות הכי חמות לפי כולם יישר לנייד שלכם!