יכול לעניין אותך גם

חינוך

התיכון החברתי בתל אביב במחווה למפונים מרעים

תלמידי מגמת אקו חקלאות עירונית בתיכון החברתי הפכו את ראש השנה לאילנות לאירוע בלתי נשכח עבור חברי קהילת קיבוץ רעים שפונו לת"א. חניכי המגמה אירגנו אירוע גדול שכלל בנייה של פינת ישיבה 'זולות' לנוער, ממש כמו בקיבוץ, פינות יצירה לילדים ועמדת בנייה של אדניות בעיצוב מיוחד שעיצבו התלמידים, במטרה להוסיף מעט ירוק למרפסות הבתים החדשים.

מערכת ג׳ננה

מערכת ג׳ננה

04/02/24

תלמידי מגמת אקו חקלאות עירונית בתיכון החברתי הפכו את ראש השנה לאילנות לאירוע בלתי נשכח עבור חברי קהילת קיבוץ רעים שפונו לת"א וקבעו את מגוריהם בשני מגדלי מגורים הממוקמים ברח' הרצל בעיר. התלמידים, שנמצאים בקשר רציף עם ילדי הקיבוץ מאז הגעתם לתל אביב, החליטו לחגוג את ראש השנה לאילנות – גם אם הילדים והקהילה כולה רחוקים מאדמתם ומהחקלאות המקומית.

חברי-קיבוץ-רעים-בונים-אדניות-חדשות-למרפסות.-באדיבות-התיכון-החברתי.

לכן, ארגנו חניכי המגמה אירוע גדול שכלל בנייה של פינת ישיבה 'זולות' לנוער, ממש כמו בקיבוץ, פינות יצירה לילדים ועמדת בנייה של אדניות בעיצוב מיוחד שעיצבו התלמידים, במטרה להוסיף מעט ירוק למרפסות הבתים החדשים.

אל האירוע המרגש, שבו השתתפו למעלה מ-100 מתושבי הקיבוץ מפעוטות ועד בני הגיל השלישי- הצטרפו בהתנדבות גם מתנדבים מקבוצת עזריאלי, שסייעו בהקמת האדניות ובהפעלת התחנות השונות באירוע, וחולקו בו גם פרחים שגידלו מתנדבי מיזם 'לזרוע אור'.

הפעילות כולה התקיימה בחצר בנייני המגורים ברח' הרצל בת"א, שם קבעה קהילת רעים את מגוריה כעת, כבית זמני.

"קהילת רעים הפכה לחלק בלתי נפרד מפעילות המגמה בתיכון מזה חודשים ארוכים. יחד, אנחנו פועלים כדי לחזק ולטפח את החיבור לאדמה ולחקאלות- גם אם בצורה שונה לחלוטין ממה שקהילת הקיבוץ הכירה עד השבעה באוקטובר. לצד זאת, ממשיכה המגמה בפעילויות השונות גם עם תושבי קהילות נוספות שפונו למלונות שונים בכל רחבי הארץ, ומקימה יחד עימם גינות קהילתיות ושיקומיות, שנועדו לסייע בהתמודדות עם המצב שאליו נקלענו", אמר תם שי, רכז מגמת אקו חקלאות בתיכון החברתי בת"א.

רביב דרוקר חוטף תביעה מהצל: "הבטחתי שתשלמו ואכן תשלמו בריבית"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,21/05/24

יכול לעניין אותך גם

"נקודת מפגש" לזכר שירה בנקי חוזרת לכיכר ציון

אחת לחודש בימי חמישי בערב סביב מחצלת בכיכר יתחדש השיח על נושאים במחלוקת עם עוברי אורח ממגוון דעות, עדות, דתות, מגזרים ומגדרים, במטרה להגביר את המתינות והשיח המכבד במרחב הציבורי. מנכ"לית דרך שירה בנקי: "מאמינים שנצליח להחזיר את הימים בהם התקבצו לשיחה סביב המחצלת פעילי ימין קיצוני, לה"טבים, חרדים, ערבים, ועוד. אין ספק שיהיו למפגשים תפקיד ממתן בהורדות הלהבות בשיח ההולך ומחריף ככל שהלחימה מתארכת".

מערכת ג׳ננה
יום חמישי,22/02/24
חדשות 13 צילום מסך

כתב חדשות 13 דורש פיטורים: "איך אמרה הגברת? 'שתישרף המדינה"

גליקמן ציין כי נתניהו מעדיף את הישרדותו הפוליטית על פני שיקולים לאומיים הנוגעים להשבת הישראלים החטופים הנמצאים בשבי ארגון הטרור חמאס

מערכת ג׳ננה
שבת,18/05/24

מצלם לדוקטור בכלכלה וניהול: סיפורו של מוחמד עלי קסום

ד"ר מוחמד עלי קסום, יזם ומומחה לניהול משברים כלכליים, מספר על איך התגלגל מנער מהשכונה בסח'נין לאחד החוקרים הבכירים בתחום משאבי אנוש וכלכלה

מערכת ג׳ננה
שבת,10/02/24
מקודם

בדרכו יאיר לנו | זוכרים את רס״ן במיל׳ יאיר כהן ז״ל

"יאירי שלי היה גיבור. יחיד לדור. הוא היה אהוב על ידי כל מי שפגש אותו אפילו לדקה. הטוב לב שהוא הפיץ מהדהד כבר שנים", מעיין ימיני, אשתו של יאיר ז"ל, הקימה עמוד לזכרו שבו חברים ובני משפחה סופדים לאיש היקר והגיבור שנפל במלחמה בחודש שעבר

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,31/03/24
סתיו קצין

סתיו קצין מקבלת איומים על חייה: "חולת נפש, נמחק אותך"

קצין חשפה איומים על חייה: "יא חולת נפש, זה יום הזיכרון, חתיכת טמבלית מטומטמת, אי אפשר לכבד אותך. תמחקי את הסרטון המפגר לפני שנמחק אותך"

מערכת ג׳ננה
יום שני,13/05/24
שמן זית מזויף

שמן הזית המזויף יורד מהמדפים בישראל: זה המותג שנאסר לשימוש

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מצריכת המוצר המזויף "שמן זית - שמן איכותי", מכלל תאריכי התפוגה, שעל גבי אריזתו לא מצוין שם היצרן כלל

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,08/05/24
מני אסייג

יוצר שנות ה-80 מתפוצץ: "את תפסידי בתביעה המטומטמת נגדי"

מני אסייג נגד שקמה ברסלר: "הפסדת בענק! הפסדת את שמך הטוב (אם היה לך כזה פעם), מיליונים בעמנו ואני, רואים בך אחת מהאחראים לאסון שאנחנו חווים"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,01/05/24

הזמר שמעון בוסקילה הופיע בפני חיילים פצועים בבית חולים בני ציון: "זכות גדולה"

מחלקת השיקום של המרכז הרפואי בני ציון חיפה מזמן לא ידעה רגעים טובים ומרגשים מאלה, עת התכנסו חיילים פצועים עם משפחותיהם בלובי המרכז, להופעתו המרגשת של האומן והזמר שמעון בוסקילה. את המופע אירגנה אשת היח"צ לימור כרסנטי במסגרת מיזם "החמ"ל של לימור כרסנטי"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,17/01/24

"עורף סגול": התכנית של חכ"ל שירלי פינטו לאנשים עם מוגבלות

לאחר קיצוץ של 100 מיליון ש״ח ממשרד הרווחה, אנשים עם מוגבלויות שוב מופקרים ונשארים מאחור בזמן הכי קריטי - בזמן חירום! ח״כ לשעבר שירלי פינטו יוצאת בתוכנית ״עורף סגול״ להבראת אנשים עם מוגבלות שנפגעו ממלחמת ״חרבות ברזל״ ולחיזוק האוכלוסייה בזמן חירום. את התוכנית תגיש לשר הרווחה ותדרוש לכנס וועדה דחופה.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,16/01/24

חרדיות במרכז הבמה

החודש יוצגו בתיאטרון הדופנ בפתח תקוה הצגות מוזיקליות ייחודיות שבהן משתתפות שחקניות חרדיות ואותן מביימת ומנהלת מוזיקלית נועה גלאור: "קו ההתחלה" ו"השתקפויות" ובמרכז תרבות ע"ש עפרה חזה תוצג הפרמיירה של "בראש ובראשונה". גלאור הוציאה בימים אלו את הסינגל "מי יחלצנו", שהלחינה והקליטה למילים מרגשות של המשורר יהורם גלילי למען שחרור החטופים והחטופות בעזה

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,14/01/24
איש עסקים אילוסטרציה

הלם בעולם העסקים: בעלי חברת הענק נפטר בגיל 83

רגע אחרי שרכש את השליטה בחברה משותפו אחרי 54 שנה יחד בחברת 'אמנת', אברהם אסף הלך לעולמו באופן פתאומי כשהוא בן 83 בלבד

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,28/04/24
הזירה כאן 11

פרס של רבע מיליון שקל: שעשועון חדש נוחת בכאן 11

הזירה, שהוא אחד השעשועונים המצליחים ביותר בעולם בשנה האחרונה, מגיע לישראל עם פרס מובטח של רבע מיליון שקלים, המנחה? רשף לוי

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,21/05/24
עדן חסון צילום טל עבודי

עדן חסון פותח מופע חדש בהיכל מנורה - מופע מיוחד שמותאם לתקופה

עדן חסון חוזר להופיע ופותח מופע מיוחד ומרגש בהיכל מנורה מבטחים ב 15/2/24 מופע שמותאם לתקופה המאתגרת ויכלול כמובן רגעים מרגשים ומיוחדים עם החיילים, התושבים המפונים, הפצועים וכמובן משפחות חטופים והחשיבות להשבתם הביתה.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,16/01/24

רצים למרות הכל: משפחות שכולות, משפחות החטופים וחיילים שנפצעו רצו במרתון ארץ ים המלח

כ-6000 משתתפים, ביניהם משפחות החטופים וחבריהם, חיילים שנפצעו ונמצאים בהליך השיקום, משפחות שכולות ועם ישראל במיטבו, רצו הבוקר, 2/2, במרתון ארץ ים המלח בעין בוקק שבמועצה האזורית תמר. שאול לוי, 78, שנכדתו נעמה לוי חטופה בעזה: " בריצה זו העברנו אנרגיה מטורפת לחטופות ולחטופים. אל תאבדו תקווה. עוד קצת!"

מערכת ג׳ננה
יום שישי,02/02/24
סתיו קצין

סתיו קצין מושפלת ברשת: "להוריד את הכיפה מראשו של בנה"

אחד העוקבים של כוכבת האח הגדול קרא לה: "להוריד את הכיפה מראשו של בנה", על כך ענתה בכעס גדול: "די עם השיפוטיות!"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,01/05/24

תכנית חדשה תכשיר 5000 ישראלים לעבוד בענף הבניה

מיזם חדש: 5000 ישראלים יוכשרו כפועלי בניין דרך בניית בתי ספר ומקומות הכשרה. הפיילוט של משרד הכלכלה יחד עם מועצת גוש עציון ומרכז הבנייה הישראלי. ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "נפחית את התלות בפועלי בניין פלסטינים" 

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,18/02/24
לזכר נצר שמחי יוטיוב

״בשבילך״: השיר מעורר ההשראה שנכתב לזכר נצר שמחי

הזמר דייויד כרמל השיק שיר לזכרו של רס״ן נצר שמחי בדיוק ביום הולדתו של נצר ז״ל לבקשת המשפחה אמור היה לחגוג 31: "עלינו לזכור אותם"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,07/05/24

גם אנחנו בשוק: יום מיוחד לחובבי השוקולד-קרמל

יום השוקולד הבינלאומי חל ביולי, אבל חובבי שוקולד הקרמל החליטו שזה לא מספיק להם ויצרו יום בינלאומי משלהם. ב19 במרץ כולנו נאכל שוקולד קרמל. לקראת היום המיוחד הזה הבאנו לכם מתכון מיוחד לרוטב פונדו שישנה לכם את היום

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,13/03/24

עקב מחסור בתרומות דם: מד"א בקריאה לבעלי דם מסוג O ו- RH שלילי

קב הצורך המשמעותי בדם וכחלק מההערכות, בשירותי הדם של מד"א קוראים לציבור לבוא ולתרום דם.

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,10/03/24

קאבר חדש לשיר האלמותי של יהודית רביץ

חן כהן מחדש את "מישהו" של יהודית רביץ לכבוד יום האהבה, לחברי הקהילה הגאה, שגם הם, במהלך המלחמה, נלחמים, מתנדבים ותורמים, בשדה הקרב או בעורף, מחכים לאהוב או לאהובה שלהם.

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,14/02/24

טלטלה בחדשות 13: צבי יחזקאלי עוזב את הערוץ, לאן יעבור?

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,30/04/24

סקר חדש מגלה מגמות בAI

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,06/03/24

בצל המלחמה – תקציב 2024 מאיים לפגוע בנשים

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,14/02/24

רצים למרות הכל: משפחות שכולות, משפחות החטופים וחיילים שנפצעו רצו במרתון ארץ ים המלח

מערכת ג׳ננה
יום שישי,02/02/24

קבוצת הטלגם החדשה של ג׳ננה NEWS

הצטרפו לקבוצת הטלגרם של ג׳ננה

וקבלו את כל העדכונים, החדשות והידיעות הכי חמות לפי כולם יישר לנייד שלכם!