יכול לעניין אותך גם

חרבות ברזל

"הגוף שלך כשלו ככה הוא התייחס אלייך, נכון חברה שלי?"

אגם גולדשטיין אלמוג הוחזקה בשבי חמאס 51 יום.  אמש, בכיכר החטופים בעצרת לציון 100 ימים בשבי החמאס, היא נאמה נאום שובר לב ולמעשה, נתנה עדות לדיווחים על תקיפות מיניות שעברו החטופות בשבי החמאס.

מערכת ג׳ננה

מערכת ג׳ננה

14/01/24

״היינו שם ביחד, ועכשיו אני פה, רוצה לצעוק את כאבכן, את הסבל, את הייאוש," פתחה את הנאום אגם גולדשטיין- אלמוג, מכפר עזה. הילדה בת ה17 שאביה ואחותה נורו לנגד עיניה ב7 באוקטובר, והיא הוחזקה 51 יום בעצמה בשבי, לצד אחיה ואמה.
הטקסט הקשה שניסחה אגם נותן עדות ליחס מחבלי חמאס ששבו את הנשים ועדיין מחזיקים בהן: "חברות שלי מה שלומכן ?
אכלתן מספיק היום ? איך המצב רוח שלכן ? עוד נשאר לכן על מה לדבר ? אתן ביחד ? או שהפרידו ביניכן ? הוא פגע בך שוב ? הוא שוב פעם שאל אם את נשואה, אם את רוצה שיסדרו לך מישהו בעזה ? הוא שוב פעם נכנס לך למקלחת, הפשיט אותך מהפיג׳מה שנתן לך?
תוך כדי גם נגע בפציעת הכדור שירה בך, זה כאב לך ממש, אבל השליטה שלו בך כאבה יותר,הגוף שלך כשלו ככה הוא התייחס אלייך, נכון חברה שלי ?"
"ואת שם,אתן שם. לבד כל כך לבד. וכבר עבר כל כך הרבה זמן. ב26.11 שוחררתי אחרי 51 יום ועכשיו אני בארץ כבר 50 יום, ואתן עדיין שם. השתחררנו רגע לפני איבוד התקווה, רגע לפני איבוד ההגיון, רגע לפני שיגעון, רגע לפני המוות. אז מה איתכן עכשיו ?
אני מקווה שאתן לא ברגע אחריי. לא ברגע אחרי שאיבדתן כבר תקוה. לא ברגע של אחרי איבוד ההגיון. לא ברגע של שיגעון
לא ברגע של המוות. יצאנו שנייה לפני, ועברו כל כך הרבה שניות של אחריי."
"ואתן עוד שם אני מקווה שאתן עדיין ברגע לפניי. בבקשה חברות שלי, תחזיקו מעמד עוד קצת, בטח אתן לא מאמינות – 100 ימים.
אחרי שבוע היינו בשוק, ב20 יום לא קלטנו ב50 יום כמעט ואיבדנו תקווה, מספר עגול, חצי ממאה זה כבר יותר מידיי רחוק מההתחלה.
100 ימים !!! מה אפשר להגיד על המספר העגול, הקשה, האין סופי הזה ? האם כבר יש מה להגיד ? אמרנו ועשינו כל כך הרבה ואתם עדיין לא פה. 100 ימים בחושך, במלחמה, בלבד, בחוסר שליטה, 100 ימים במוות, בחיים בתוך המוות."
"חברות שלי, אני מתגעגעת אליכן. האבות, הסבים, האחים שלנו- אותכם לא פגשתי, אבל אפגוש, פה בארץ בקרוב !
אין ברירה אחרת. יום אחד שם יותר מידיי 100 יום זה כבר החיים בתוך המוות. להחזיר את מי שנשאר לנו, אנחנו חייבים להם, יותר מידי קורבנות, יותר מידי ימיים. כל מחיר יהיה נסבל יותר מזה שנשאיר אותם שם. אין מחיר ! הוא לא חשוב. תחזירו את חברות שלי

הסבים, הסבתות, האבות, הילדים והילדות שלכם. הם עדיין שם לבד״

רביב דרוקר חוטף תביעה מהצל: "הבטחתי שתשלמו ואכן תשלמו בריבית"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,21/05/24

יכול לעניין אותך גם

האם מדינת ישראל התרגלה ל"הותר לפרסום"? | טור דעה

שתי כותרות שנכתבו זו לצד זו. "הריסת ארבעה אוהלים בגבעת שדה יונתן", ו"הותרו לפרסום שמות הנרצחים בפיגוע - יצחק צייגר הי"ד ואוריה הרטום הי"ד" הביאו את נעמי רחליס לתהות האם מדינת ישראל בכלל מתייחסת ל"הותר לפרסום" כשזה נוגע להתיישבויות.

נעמי רחליס
יום שני,04/03/24

עשרות חברי פרלמנט אוהבי ישראל מרחבי העולם במפגש ייחודי

כנס שדולת הפרלמנטרים למען ישראל התקיים אתמול, יום שני, 4.3 במוזיאון ידידי ישראל בירושלים בהשתתפות עשרות חברי פרלמנט, נציגים מארגונים לא ממשלתיים ומנהיגים נוצרים ויהודים מוערכים מרחבי העולם.

מערכת ג׳ננה
יום שני,04/03/24
עדן חסון צילום טל עבודי

עדן חסון פותח מופע חדש בהיכל מנורה - מופע מיוחד שמותאם לתקופה

עדן חסון חוזר להופיע ופותח מופע מיוחד ומרגש בהיכל מנורה מבטחים ב 15/2/24 מופע שמותאם לתקופה המאתגרת ויכלול כמובן רגעים מרגשים ומיוחדים עם החיילים, התושבים המפונים, הפצועים וכמובן משפחות חטופים והחשיבות להשבתם הביתה.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,16/01/24
ניר דבורי זה לא אולפן שישי

ניר דבורי נחשף בשידור חי: "הוא יהיה האדם האחרון ששמע אותי"

קטורזה השמיע הקלטה של שיחה שלו עם דבורי בעת המתקפה האיראנית ואמר: "ניר, הסברה שלי נכונה? אם איראן תפציץ, זה נותן אור ירוק חדש", וכך הכתב הגיב

מערכת ג׳ננה
שבת,11/05/24

בירת ישראל לובשת חג

עיריית ירושלים מסיימת בימים אלה את היערכותה לפסח: מבצע ניקיון נרחב, איסוף גרוטאות, טיאוט מוגבר, ביעור חמץ, הגעלת כלים, חידוש סימוני כבישים ותאורה חגיגית עבודות תשתית התחבורה ברחבי העיר ייעצרו כליל לאורך חול המועד

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,16/04/24
דני קושמרו

דני קושמרו מתרגש: "בכל מדינה אחרת אנשים בורחים"

המגיש במסר ליום העצמאות: "אנחנו הולכים לקראת יום עצמאות אחר, אבל יש תקווה שיהיה פה יותר טוב, שנהיה יותר מאוחדים, כמו בימי תחילת המלחמה"

מערכת ג׳ננה
יום שישי,10/05/24

מחקר: איך המלחמה משפיעה על החלומות שלנו?

ד"ר אודי בונשטיין, מנהל השירות הפסיכולוגי במרכז הרפואי לגליל, ערך מחקר בנושא החלומות שאנו חולמים במלחמה, מהם עולה שחלה עלייה ניכרת בחלומות הסיוט ובתחושת חוסר האונים. אבל יש גם סיבה לאופטימיות: מהמחקר עולה, כי יכולת ההתמודדות בחלומות מרשימה ועשויה להצביע על חוסן נפשי גבוה

מערכת ג׳ננה
יום שני,22/01/24

חיסכון של מיליונים: ביום ראשון התאגיד עובר מת"א לאור יהודה

מתוך כוונה לצמצם עלויות ולהביא לחיסכון בכספי ציבור תאגיד השידור הישראלי נפרד מהסניף הוותיק בלב ת"א, ועובר למרכז שידור חדשני ב"פארק נעימי". המתחם החדש כולל אולפן חירום לעת מלחמה, אולפני טלוויזיה, רדיו ופודקאסטים מתקדמים וסטודיו חדשני לדיגיטל ופרומו. גיל עומר, יו"ר התאגיד: "כיום חשיבותו של שידור ציבורי חזק, בחירום ובשגרה, ברורה אף יותר מתמיד"; גולן יוכפז, מנכ"ל התאגיד: "מרכז השידורים החדש של התאגיד באזור המרכז, יקפיץ את כאן לעידן טכנולוגי ושידורי חדש"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,03/04/24

קבוצת תמיכה ברוסית לנפגעי ה7 באוקטובר

עמותת איכות בשיקום פותחת קבוצת תמיכה ברוסית לבני משפחה של ניצולי המסיבות, משפחות מפונים והורי חיילים שחווים קושי נפשי בשל התקופה.

מערכת ג׳ננה
יום שני,18/03/24

חזית הטכנולוגיה שתוכל לסייע לצה"ל ביום שאחרי המלחמה

בהאקתון מיוחד שנערך בקריית החינוך בן גוריון שבנס ציונה, הציגו התלמידים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לסוגיות 'היום שאחרי המלחמה' * מערכת חיפוש וזיהוי חטופים במנהרות, צמיד בטיחות ואמצעי לחימה המנטרל טכנולוגיות עוינות, הן רק חלק מההמצאות הטכנולוגיות שהציגו התלמידים בהאקתון

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,28/02/24
סתיו קצין

סתיו קצין מושפלת ברשת: "להוריד את הכיפה מראשו של בנה"

אחד העוקבים של כוכבת האח הגדול קרא לה: "להוריד את הכיפה מראשו של בנה", על כך ענתה בכעס גדול: "די עם השיפוטיות!"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,01/05/24

ההחלטה האמיצה שלקחתי יומיים לפני המלחמה

ליאת נמיר הייתה 13 שנים במשרת החלומות- מנהלת הדרכה ופרויקטים בקבוצת ZARA. ב5 באוקטובר היא קיבלה החלטה לשנות מסלול ואז פרצה המלחמה

ליאת נמיר
שבת,10/02/24
עומר אדם

עומר אדם בסרטון מביך: "למה הוא נשמע בסטלה?"

סרטון שרץ ברשתות החברתיות, מוציא אותו באור לא כל כך מחמיא, כי הוא נראה בו לא במיטבו כלל וקצת מביך עבורו: "עומר בסטלה חרבות"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,15/05/24
חן זנדר, חדשות 13

כתבת חדשות 13 נשברת: "אחד הימים שהכי חששתי שיגיע"

חן זנדר חוגגת מימונה בצל רצח אחותה: "לא נארח חברים ובני משפחה, לא נכין מופלטות ולא נודה על הזכות לחגוג יחד. קשה לדמיין את החגיגה בלי נועה"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,30/04/24

מחירי הדירות בישראל עלו ב-2023 ב-10.2%: העלייה הגבוהה ביותר מאז 1975

המלחמה עם חמאס בעזה וחיזבאללה ובצפון, השפיעה ותשפיע גם על שוק הנדל"ן בישראל.מומחים מעריכים כי עליות המחירים צפויות להימשך גם ב-2024, אך בקצב מתון יותר.

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,31/01/24

בצל המלחמה – תקציב 2024 מאיים לפגוע בנשים

מאז השביעי באוקטובר ניצבת החברה הישראלית בפני אתגרים שטרם ידענו כמותם. זאת בין היתר בשל טשטוש הגבולות בין החזית והעורף. מנקודת מבט מגדרית, ניתן להצביע מן הצד האחד על ההשלכות הייחודיות של המלחמה על נשים ומן הצד השני על תרומתן המרכזית וחיוניותן בהתמודדות עם אתגרי העת הזו ועם תהליכי השיקום הממושכים. בעוד שבחזית שיעורן של נשים בכוח המילואים עומד על כ־ 19%. נשים ממלאות חלק משמעותי בתחזוקת העורף.

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,14/02/24
דידי הררי באינסטגרם

דידי הררי חושף אהבה חדשה אחרי מות אשתו: "החיים ממשיכים"

המגיש סיפר שהוא נמצא בזוגיות עם עורכת דין בשם דידי זלצר, וציין: "אני יכול להגיד שהכל טוב, היא גרה עם הילדים שלה ואני בבית שלי"

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,14/05/24
בריטני ספירס מתוך אינסטגרם

בריטני ספירס נפרדת מ-4 מיליון דולר: למה תאלץ לשלם לאביה?

בית המשפט הטיל על הזמרת בריטני ספירס לשאת בעלויות המשפטיות של אביה, ג'יימי ספירס, הנאמדות בסכום של כ-2 מיליון דולר, מעבר לתשלומים שלה

מערכת ג׳ננה
יום ראשון,28/04/24

דתיים, חילוניים - וכולם על מגרש כדורגל אחד: "תחושה משמעותית של שותפות"

"משחקי הידידות" של ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" נמשך בהשתתפות תלמידי תיכון אורט מינקוף בירושלים וישיבת פסגת זאב. רכזת החלוץ בעיר, חרות ברין: "כולם שמרו על אווירה מכבדת, גם כשהיה ניצחון או הפסד מוחץ"

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,20/03/24

"וואלה עג'בני ג'מאלק" | 'לה פלפולה' משיקים אלבום חדש

להקת 'לה פלפולה' - להקת גרוב עיראקי - משיקה אלבום חדש במופע חגיגי שיועלה בבית הקונפדרציה בירושלים בניהולו של אפי בניה ב 11.4.24.

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,02/04/24

ישראל סובלת מחרם ופרובוקציות באירוויזיון, עדן גולן תנקום?

מערכת ג׳ננה
יום רביעי,08/05/24

הגיל השלישי ב-AI

מערכת ג׳ננה
שבת,03/02/24

2 נרצחים ו-4 פצועים בפיגוע ירי סמוך לצומת ראם מסמיה

מערכת ג׳ננה
יום שלישי,20/02/24

ספרו החמישי של הסופר עופר ירמינובסקי יוצא לאור

מערכת ג׳ננה
שבת,13/04/24

קבוצת הטלגם החדשה של ג׳ננה NEWS

הצטרפו לקבוצת הטלגרם של ג׳ננה

וקבלו את כל העדכונים, החדשות והידיעות הכי חמות לפי כולם יישר לנייד שלכם!